טיפולים

רפלקסולוגיה

מה עוד לא נכתב ונאמר על הטכניקה הזו? שהיא טיפול דרך כפות הרגליים, תורה שקיימת כבר אלפי שנים, שהגיעה מן המזרח: טיבט, סין, הודו, מצרים העתיקה. שכפות הרגליים נתפסות כמפה של הגוף (סומטוטופיות). העובדה כי כף הרגל הינה איבר סומטוטופי המשקף את איברי הגוף מוכחת דרך הטיפול הרפלקסולוגי ותוצאותיו.

במצרים מצאו תחריט משנת 2300 לפני הספירה, בו מוצגת לראשונה הרפלקסולוגיה בציור.

בתחריט כתוב בכתב חרטומים:
המטופל: "אתה מכאיב לי"
המטפל עונה לו: "מהכאב הזה תבוא לך הישועה"
כלומר: אם אתה רוצה לעבור תהליך, אם אתה רוצה שנוי, ריפוי – זה לפעמים "כואב" – כדי לגעת באמת צריך אומץ!

והכי פשוט – זוהי טכניקה של עיסוי כפות רגליים, תוך כדי לחיצות, הנעות ונגיעות שונות בהתאם לצורך שמביאה רוגע, מפחיתה לחצים, גורמת לאיזון.
הצד הנוסף של הרפלקסולוגיה שאי אפשר בלעדיו, הוא האבחון, כאשר מתייחסים לעובדה שאכן כל חלק ברגל מייצג איבר מסוים, כל נקודת חן, כל מבנה, כל צבע, כל ריח, כל קמט, גודל, חום או קור, כל חריץ מספר לנו את האדם שלפנינו: את אישיותו, את קשייו, את בריאותו או חולאיו.

למה מתאימה הרפלקסולוגיה:
הרגעה והורדת מתחים, בעיות עיכול (עצירויות), כאבי בטן, מחלות אוטואימוניות למיניהן, כאבי רגליים, צוואר, גב (כאבי שלד) וכאבי ראש כולל מיגרנות. לקויי פריון (מתחים), לנשים וגברים במהלכי טיפולי פוריות. הקלה בתופעות קדם ווסתיות (PMS), ותופעות מנופאוזה (גיל המעבר) ועוד.

אני משתמשת גם בטכניקות נוספות בהתאם לצורך:

אבנים חמות, כוסות רוח, מוקסה, דיקור סיני ועוד.

שימו לב
אלו המבוטחים ביטוח בריאות: אם החלטתם להיות מטופלים ולהתחיל טיפול שהינו "מסע" לאיזון! ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח, מול הקבלות ממני.